Головна сторінка
Школа юних підприємців у бібліотеці! Print

10 квітня сталася знаменна подія для учасників бізнес-школи онлайн «Мільйон – це просто». Нарешті юні бізнесмени Херсонщини змогли відвідати Херсонську обласну бібліотеку для дітей імені Дніпрової Чайки, яка є співорганізатором проекту, що покликаний навчити підлітків фінансовій грамотності. Це стало можливим завдяки нашим партнерам, зокрема кредитній спілці «Народна довіра».

Нашу бібліотеку відвідали найактивніші учасники проекту.

GEDC6398

Підлітки розділилися на дві команди і здійснили екскурсію-занурення у бібліотеку: дізналися про книгозбірню-ювілярку та її послуги, а ще у кожному відділі виконали цікаве пошукове завдання.

Другим етапом насиченого подіями дня став тренінг «Бізнес-план від А до Я: школа юних підприємців».

На початку тренінгу відбулося взаємне знайомство команд-учасниць із міст Каховка і Нова Каховка, Гола Пристань і Скадовськ, селищ Каланчак і Чаплинка.

Тренери бізнес-школи Юлія та Олена урочисто посвятили в юні бізнесмени кожну команду – на пам'ять про участь у проекті були вручені значки із логотипом бізнес-школи «Мільйон – це просто».

P4100052

Далі учасники розділилися на чотири команди таким чином, щоб у кожній команді були представники з кожного району. Юні бізнесмени під час тренінгу написали відповідно чотири проекти, реалізуючи запропоновану ведучими бізнес-ідею створення спортивного клубу.

Старшокласники придумали назву (серед них - «Спортивна булочка» і «Healhy life») і слоган своєї фірми (найкреативніші: «Планета здоров’я вітає усіх – від нас спортсмени виходять у світ!», «Прийди у Gold и будь здоров» (Gold-Гранд – назва клубу), «Здорова дитина – щаслива родина»), продумали прибуткові види діяльності, організаційно-правову форму підприємства та найвигідніший вид оподаткування, обрали правильне місцезнаходження спортивного клубу, проаналізували конкурентність, виробили маркетинговий план, а також описали структуру клубу – кількість співробітників та їх  посадові обов’язки. І що важливо, кожна команда прорахувала інвестиційний план – скільки коштів вони мають залучити, аби їхній клуб запрацював на повну потужність (оренда та ремонт приміщення, придбання необхідного обладнання тощо).

P4100075

Всі команди впоралися із цим завданням успішно! І в кожної бізнес-проект виявився неповторним, адже завдяки бізнес-школі молоді люди навчилися мислити стратегічно, а також шукати у власній бізнес-ідеї «родзинку» - саме те, що відрізнятиме їхній бізнес від ряду інших. Так, одна команда покличе до клубу тренер-йога, що стажувався в Індії, інша запропонує уроки дайвінгу та альпінізму, спортклуб третьої відрізнятиметься вигідністю розташування – у лісі на березі річки, четверті запропонують своїм клієнтам безкоштовні поради лікаря та дієтолога.

GEDC6387

Наприкінці тренінгу Олена Синюк провела майстер-клас, під час якого розповіла, як прорахувати прибутки та витрати підприємства на календарний рік. Подібні розрахунки юні бізнесмени робитимуть для свого випускного бізнес-плану.

На пам'ять про перебування у бібліотеці було зроблено кілька фотографій.

P4100065

Далі на юних бізнесменів чекала екскурсійно-пізнавальна програма у сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі «Молочний-Дністер» (с. Станіслав Білозерського району). Ознайомилися вони з історією успіху бізнес-проекту в галузі сільськогосподарського та харчового виробництва. Керівник кооперативу Дністрянський Віктор Степанович познайомив гостей із основними видами діяльності свого підприємства, його структурою, об’ємом виготовлення та реалізації щоденної продукції.

GEDC6408 GEDC6411GEDC6446GEDC6422

Діти з цікавістю розпитували, як на фермі доглядають за худобою, які технології використовують для надою молока. Також дізналися про технології його переробки, дегустували свіжу продукцію, а на пам'ять залюбки фотографувалися на фоні молоковозу.

GEDC6460 GEDC6462

За час виїзного заняття старшокласники не тільки здружилися, з користю провели час, але і дізналися багато нового.

А попереду – тільки фінал і захист бізнес-проектів!